Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Zielone NGO

22 grudnia, 2023

Ochrona środowiska, zmiany klimatu i przyrody były głównymi tematami wydarzenia pod nazwą Zielone NGO, którego organizatorem było Centrum Sektor 3. Spotkanie miało na celu promocję organizacji działających na rzecz ekologii i ochrony środowiska oraz stworzenie przestrzeni do bezpiecznego dialogu. Było też okazją do nawiązanie nowych partnerstw.

Po sukcesie spotkania sieciującego pod nazwą Kobiece NGO w Sektorze, Centrum Sektor 3 zorganizował kolejne wydarzenie, tym razem poświęcone Zielonym NGO. 

Na spotkanie zaproszeni zostali prelegenci i organizacje, dla których kwestie ochrony środowiska, zmian klimatu i przyrody są bardzo ważne. Spotkanie było doskonałą okazją aby nawiązać nowe partnerstwa, zrealizować wspólny projekt, zainspirować się ich działalnością. Spotkanie odbyło się 20 listopada w Centrum Sektor 3.

Ideą, która przyświecała organizatorom  przy organizacji tego wydarzenia była szeroko pojęta promocja organizacji. Spotkanie miało na celu także stworzenie przestrzeni do bezpiecznego dialogu, który może zapoczątkować i przerodzić się w nawiązanie nowych partnerstw.

Wierzymy, że kontakt między organizacjami wzmacnia środowisko i przyczynia się do jego rozwoju – piszą na swoim Facebooku organizatorzy wydarzenia.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali mieszkańcy i mieszkanki Popowic, Wrocławia oraz wszyscy, dla których ten temat jest bliski. Szczególnie zaproszeni do udziału byli Beneficjenci i Beneficjentki Centrum Sektor 3 oraz Fundacji Umbrella. 

Wydarzenie realizowane było w ramach projektu: Prowadzenie Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Sektor 3, które działa w ramach Fundacji Umbrella. Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 funkcjonuje od 10 kwietnia 2007 roku. Prowadzone jest przez Fundację Wspierania Organizacji Pozarządowych Umbrella w formie zadania publicznego i jest współfinansowane z budżetu Gminy Wrocław.

Uczestnicy spotkania Zielone NGO

Fundacja GreenGaya

Fundacja została stworzona z myślą o roślinach, ludziach i zwierzętach. Są to główne obszary działania Fundacji. Nadrzędnym celem Fundacji GreenGaya jest integracja człowieka ze środowiskiem naturalnym poprzez ochronę oraz wzbogacanie dziedzictwa przyrodniczego i środowiska naturalnego. Celem jest ochrona roślin, zwierząt, ptaków przy wsparciu zrównoważonej gospodarki zasobami. 
Ideą jest zjednoczenie życia i działania człowieka ze środowiskiem naturalnym poprzez konkretne projekty, działania i edukację, aby docelowo pomóc zatrzymać niekorzystne skutki działalności człowieka dla naszej planety.

Uczestnicy GreenGaya o Zielonym NGO:
Dla nas i innych organizacji zajmujących się ochroną środowiska, zmianami klimatu i przyrodą, to nie tylko tematy ważne, ale prawdziwa misja. Nasza prelegentka dzieliła się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją, podkreślając istotę naszej roli, jako ludzi w ochronie planety.

Spotkanie miało na celu nie tylko promocję naszych organizacji, lecz także stworzenie przestrzeni do bezpiecznego dialogu. Wierzymy, że każdy kontakt pomiędzy organizacjami wzmacnia nasze środowisko oraz przyczynia się do jego rozwoju. To było wyjątkowe miejsce, gdzie spotkaliśmy się, by rozmawiać o naszych misjach, doświadczeniach i wspólnie szukać kolejnych inspiracji 

Dziękujemy Organizatorowi Centrum Sektor 3 oraz wszystkim uczestnikom za udział, inspirujące rozmowy oraz możliwość budowania silniejszej społeczności dbającej o naszą Planetę!

Siostry Rzeki Ślęży 

Siostry Rzeki Ślęży realizują ekologiczne projekty i przyrodnicze związane głównie z rzeką Ślężą, ale nie tylko. W ostatnim wrześniowych mikrograntach zwyciężyli z projektem na jesienne działanie pod nazwą Dzik JEST dziki. Jesienne spacery i spotkania z przyrodą. Ten Projekt Sióstr Rzeki Ślęzy zakłada cykl spotkań i warsztatów edukacyjnych wokół tytułowego zwierzęcia, które spotkać można także w mieście. 

Realizatorki grupy Siostry Rzeki Ślęży były gościem w Centrum Sektor 3 i opowiedziały między innymi o tym, co szumi w trzcinach nadrzecznych, o ich planach na przyszłość. Prelegentki  przygotowały także dziki, zielony poczęstunek jak przystało na kobiety z pól i lasów nad Ślęzą.

Szkolna Konferencja Klimatyczna 

Podczas spotkania Zielone NGO, jej przedstawiciele opowiedzieli o tym, w jaki sposób młodzież bierze sprawy w swoje ręce i dba o zrównoważony rozwój planety.

Szkolna Konferencja Klimatyczna jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym od 2020 roku przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia. Jej celem jest edukacja młodzieży szkolnej i innych chętnych osób na tematy związane ze zmianą klimatu. Jej trzecia edycja odbyła się w dniach 17-19.03.2022 r. w salach Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Wzięło w niej udział kilkaset osób podczas 24 paneli i prelekcji prowadzonych przez 37 osób.

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się do naszego Newslettera!

Źródło: www.geengaya.pl, FB Siostry Rzeki Ślęzy, FB Centrum Sektor 3 
Foto: FB Centrum Sektor 3