Ułatwienia dostępu
Początek roku to czas podsumowań. Jakie zadania, przedsięwzięcia i projekty zrealizowaliśmy w 2022 roku? Co udało się zrobić i jakie są plany na rozpoczęty nowy rok?
Przez cały 2022 rok kontynuowaliśmy realizację projektu pod nazwą „Pozarządowy Ostry Dyżur”, który rozpoczęliśmy w kwietniu 2021 roku. Projekt ten realizowany jest w partnerstwie trzech członkowskich organizacji – Fundacji Merkury, Fundacji Dobrych Działań oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.
Głównym założeniem projektu jest kompleksowe wsparcie merytoryczne skierowane przede wszystkim do nowo założonych organizacji, o małym doświadczeniu, zlokalizowanych na obszarach z utrudnionym dostępem do programów pomocowych i rozwojowych, w tym do organizacji działających na obszarach wiejskich.
Projekt jest realizowany przy współpracy organizacji członkowskich DSINGO tzw. Inkubatorów. Dzięki temu Inkubatory swoim wsparciem mogą objąć organizacje pozarządowe z całego województwa dolnośląskiego. Nasze Inkubatory znajdują się we Wrocławiu, Brzegu Dolnym, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Trzebnicy, Dzierżoniowie, Ząbkowicach Śląskich, Górze, Głogowie i Zgorzelcu.
Dzięki pozyskaniu funduszy na realizację tego projektu, przez 12 miesięcy mogliśmy świadczyć szereg działań wspierających organizacje pozarządowe w naszym województwie.
To drugi kontynuowany w ubiegłym roku projekt, na który dostaliśmy dofinansowanie, tym razem z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
W 2022 roku działania w ramach projektu były przede wszystkim skierowane do wewnątrz Sieci. Ich celem było wzmocnienie oraz wsparcie merytoryczne członków Sieci. W ramach projektu w ciągu 12 miesięcy zrealizowano szereg działań edukacyjnych, animacyjnych, promocyjnych oraz integracyjnych dla członków Sieci – Inkubatorów.
Ponadto przez cały rok członkowie sieci angażowali się w pracę różnych ciał konsultacyjno- doradczych oraz budowali swoje doświadczenie działając w związkach i federacjach.
Członkowie sieci są obecni m.in. w:
Dodatkowo członkowie DSINGO uczestniczyli w szeregu wydarzeń organizowanych w 2022 roku, m.in. w:
Rok 2022 był dla nas czasem rozwoju, zdobywania doświadczeń i wzmacniania merytorycznego. Mamy się czym pochwalić. W porównaniu z 2021 roku zorganizowaliśmy więcej usług doradczych i usług rozwojowych, przeprowadziliśmy też więcej szkoleń. Nie zamierzamy zwalniać. Nasze osiągnięcia dodają nam jeszcze większej motywacji do kolejnych działań!
Przede wszystkim chcemy kontynuować spotkania członków sieci DSINGO w celu jeszcze większego usprawniania współpracy wewnątrz Sieci. Dlatego planujemy zorganizować kolejne warsztaty, wizyty studyjne, których celem będzie przekazanie członkom Sieci wiedzy i narzędzi do efektywniejszego działania.
Dla Dolnośląskich Organizacji Pozarządowych planujemy zorganizować 20 lokalnych spotkań dla JST i NGO w dziesięciu powiatach, gdzie działają Inkubatory. Spotkania będą miały na celu przyjrzenie się współpracy międzysektorowej oraz omówienie możliwości wspierania rozwoju lokalnego III sektora. Ponadto planujemy przeprowadzić diagnozę potrzeb lokalnych NGO w zakresie edukacji, praktyki i zarządzania NGO przez kadrę 10 organizacji partnerskich – Inkubatorów. Na podstawie diagnozy zostanie przygotowana skonkretyzowana oferta szkoleń oraz coachingu dla NGO z danego Inkubatora. Będziemy kontynuować szkolenia dla III sektora oraz doradztwo i indywidualne wsparcie rozwoju organizacji.
Jeśli potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu swojej organizacji pozarządowej, to nie czekaj dłużej. Nasi doradcy pomogą. Bezpłatnie. Umów się na spotkanie z jednym z naszych doradców. Wybierz najbliższy Lokalny Inkubator NGO, skontaktuj się i umów się na doradztwo już dziś!
Masz pomysł na działanie obywatelskie? Doradzimy i wesprzemy Cię na każdym kroku.
+48 533 724 544
Pon - Pt
10.00 - 16.30
Weekendy nieczynne