Ułatwienia dostępu
Pobierz informator ze strony www.wroclaw.pl „Miejsca pomocy medycznej i wsparcia środowiskowego dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej oraz ich rodzin/opiekunów.”
Kampania społeczna na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami – w tym przypadku niepełnosprawnością psychiczną, ma za zadanie zwiększyć świadomość mieszkańców i mieszkanek Wrocławia na temat funkcjonowania, miejsc uzyskania pomocy oraz savoir-vivre’u wobec osób będących w kryzysie psychicznym w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej, ze szczególnym uwzględnieniem szkół ponadpodstawowych i grup senioralnych.
Kampania obejmuje: plakaty, filmy, wywiady, wystawę, prelekcje i warsztaty, których spójny przekaz zwiększa wiedzę związaną z potrzebami osób w kryzysie psychicznym oraz kładzie nacisk na zrozumienie potrzeb tych osób (zarówno dzieci jaki i dorosłych). Poprzez wizualizację życiowych sytuacji chcemy edukować i budować obywatelskie społeczeństwo bez barier.
Pomysł kampanii jest efektem spotkań wrocławskiej Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności przestrzeni publicznej oraz usług.
Grupa branżowa powstała w listopadzie 2018 roku, i tworzy ją ponad 30 wrocławskich organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych i grono ekspertów z obszaru szeroko rozumianej niepełnosprawności i dostępności.
Celem naszego działania jest zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców oraz mieszkanek Wrocławia na temat rzeczywistych potrzeb osób będących w kryzysie psychicznym w przestrzeni publicznej (ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół ponadpodstawowych oraz grup senioralnych).
Mamy nadzieję, że dzięki naszej kampanii wzrośnie poziom akceptacji i zrozumienia dla osób w kryzysie psychicznym, a każdy z nas będzie wiedział jak reagować i gdzie znaleźć pomoc dla osób ze szczególnymi potrzebami psychicznymi.
Zależy nam na tym, aby Wrocławianie i Wrocławianki poznali oraz utrwalili podstawowe zasady savoir-vivre’u wobec osób z niepełnosprawnościami psychicznymi. Jesteśmy przekonani, że dzięki kampanii stworzymy warunki sprzyjające większej aktywności społecznej, politycznej i zawodowej osób będących w kryzysie psychicznym.
Edukacja. Prelekcje i warsztaty dla dzieci i seniorów w sześciu wrocławskich placówkach.
Filmy prezentujące mieszkańców i mieszkanki Wrocławia, osoby z niepełnosprawnościami psychicznymi: depresją, stanami lękowymi, borderline i afazją.
Plakaty, na których widoczni są bohaterowie kampanii w różnym wieku.
Wywiady i infografiki, na których prezentujemy dobre praktyki i podstawowe zasady savoir vivre’u wobec osób z niepełnosprawnościami psychicznymi.
Wystawa, która zostanie zorganizowana i zaprezentowana w przestrzeni Wrocławia w terminie od 13 października do 19 listopada 2022 roku.
Uczestnikami spotkań grupy są również przedstawiciele:
Pełne informacje o kampanii znajdują się na Portalu Wrocławskich Organizacji Pozarządowych www.wro-ngo.pl, który prowadzi Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych.
W imieniu grupy branżowej, operatorami projektu/kampanii są: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Federacja Kibiców Niepełnosprawnych – FKN.
Zadanie współfinansowane jest ze środków PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu www.mops.wroclaw.pl i zlecone przez Gminę Wrocław www.wroclaw.pl | Wroclaw [Wroclove]
Jak zorganizować kampanię społeczną? Masz pomysł, ale nie wiesz od czego zacząć? Skąd pozyskać środki? Chcesz wiedzieć więcej? Wybierz najbliższy Lokalny Inkubator NGO, skontaktuj się i umów się na bezpłatne doradztwo już dziś!
Żródło: www.wro-ngo.pl
Masz pomysł na działanie obywatelskie? Doradzimy i wesprzemy Cię na każdym kroku.
+48 533 724 544
Pon - Pt
10.00 - 16.30
Weekendy nieczynne